راهپیمایی دانشجویان ۶۰ کشور، برای برادری و اتحاد امّت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دانشجویان ۶۰ کشور، برای تاکید بر اخوّت امت و جلب توجه ممالک اسلامی، در «میدان تقسیم» استانبول گرد هم آمدند و همسو و همصدا، به راهپیمایی پرداختند...


صد‌ها دانشجو از ترکیه و ۶۰ کشور مختلف، رویدادهای ناگوار جهان اسلام را محکوم کرده و حضور خود را در کنار مسلمین به نمایش گذاشتند. شرکت کنندگان در این تظاهرات که از مصر، غزّه، سومالی، عراق، آفریقای مرکزی، بنگلادش، ترکستان شرقی، و... در حال تحصیل در ترکیه می‌باشند، یکدل و یکصدا، شعار امّت اسلامی را سر دادند.
دانشجویان، با رنگ، زبان و فرهنگ‌های مختلف، قتل‌عام‌، جنگ‌، درگیری‌، شکنجه‌ و اعدام‌های جاری را در ممالک اسلامی به شدت محکوم کردند؛ مخالفت و مقاومت خود را در برابر ظالم و ستمگر اعلام نمودند؛ همراهی خود را با مردم مظلوم به جهانیان اعلام نموده؛ و براتحاد امت اسلامی تأکید کردند.
شرکت کنندگان در این راهپیمایی، با اشاره به مورد ظلم واقع شدن مردم کشورهایی مانند: مصر، ترکستان شرقی، آفریقای مرکزی و... شعارهایی را در مضامین زیر سردادند: «برادران مصری، آفریقای مرکزی و.... همیشه دوشادوش هم هستند»، «هزاران سلام بر مقاومت مصر و...»، «یا الله! غیر از تو کسی را نداریم».
یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی، به ایراد سخنرانی پرداخت و با اشاره به مسایل جدّی جاری در جغرافیای اسلام، عدم رفع مشکلات موجود در بسیاری از ممالک اسلامی را نتیجه‌ی پراکندگی امت عنوان کرد. وی با مردود دانستن هر نوع مرزی برای جدایی مسلمین گفت: «مسلمین نه به عنوان دول متفرقه، بلکه برادرانی بدون مرز می‌باشند.»
در این راهپیمایی، علاوه بر ترکی استانبولی، آقای بوراق آتش، به زبان کُردی؛ جنید مجدد، به زبان انگلیسی؛ و حسن جمال، به زبان عربی، گفت‌گوی مطبوعاتی را به انجام رساندند.
در پایان این مراسم و بعد از گفت‌و‌گوی مطبوعاتی، دعای برادری و اتّحاد امّت اسلامی به صورت دسته جمعی قرائت گردید.

این مطلب را به اشتراک بگذار

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام راهپیمایی دانشجویان ۶۰ کشور، برای برادری و اتحاد امّت