جوان مسلمانی که با بخشیدن کفش هایش توجه غربی ها را به خود جلب کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

" دلم آب شد " جمله ای است که یک راننده ی اتوبوس در کانادا با آن صحنه ای را توصیف می کند که قهرمان آن یک جوان مسلمان است . این جوان مسلمان وقتی نگاهش به مرد فقیر کانادایی در اتوبوس می افتد که کفشی در پایش نیست ، کفشها و جورابش را در می آورد و به این مرد فقیر کانادایی می بخشد . ، به گزارش روزنامه انگلیسیه دیلی میل ،  راننده ی اتوبوس این صحنه را به یک صحنه ی در نهایت تواضع که در آن شخص ذات خود را برای دیگری انکار می کند ، توصیف کرد .

 

راننده ی اتوبوس آقای " فرک " موفق شد چند عکس از این حادثه بگیرد و آنها را بر روی صفحه ی شخصی فیس بوک خود منتشر کرد . این راننده ی تاکسی می گوید : جوان مسلمان کفش ها و جوراب هایش را از پا در آورد و به مردی که کفشی درپا نداشت بخشید و به او گفت : کفش هام مال شما ، نگران من نباش من خونه م نزدیکه .

به گزارش تذکره این راننده ی اتوبوس ادامه داد که  مردم عادی اصلا به چنین اشخاص فقیری توجه نمی کنند و حتی بخاطر لباس های کهنه شون در کنار چنین کسانی هم نمی نشینند ، و وقتی اون مرد فقیر این پیشنهاد رو از طرف جوان مسلمان شنید خودش بسیار متعجب بود .

در مصاحبه با این جوان مسلمان 27 ساله ضمن تاکیدد بر عدم ذکر اسمش گفت که در اسلام کار خیر را نباید در بوق و کرنا کرد ، او گفت که وقتی اون مرد فقیر رو دیدم که چیزی پاش نبود  ناراحت شدم و کفش هامو بهش دادم ، تا منزل خودم چند دقیقه فاصله داشتم ، می تونسم پای پیاده هم به خونه م برسم .

این مطلب را به اشتراک بگذار

نظرات  

 
+11 #1 RE: جوان مسلمانی که با بخشیدن کفش هایش توجه غربی ها را به خود جلب کردShahram 1393-02-22 05:13
با این رفتاراشونه که سالانه هزاران نفر در اروپا و آمریکا مسلمان میشن ... الله اکبر
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام جوان مسلمانی که با بخشیدن کفش هایش توجه غربی ها را به خود جلب کرد