البرادعی: نظام مبارک برگشته است، مرسی بر حق بود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

البرادعیمحمد البرادعی اعلام کرد که علت اصلی استعفای وی از منصبش به عنوان مشاور رئیس جمهور موقت مصر این بود که پس از مدتی برایش آشکار شد که نظام حسنی مبارک برگشته و محمد مرسی بر حق بوده است.محمد البرادعیبه نقل از پایگاه خبری فلسطین الآن، محمد البرادعی، مشاور مستعفی رئیس جمهوری مصر و رئیس سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مطبوعاتی خاطر نشان کرد: آنچه که علیه محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر رخ داد، در نتیجه وجود نظام ریشه داری بود که علیه وی توطئه چینی کرد و به دروغ بحران برق و مسائل دیگر را در دوره وی ایجاد کرد، اخوان المسلمین هم نه تنها به مرسی کمک نکردند، بلکه به نظام حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر کمک کردند تا طرح خود را با موفقیت اجرا کند.

مشاور مستعفی رئیس جمهور مصر تصریح کرد: پاکسازی دستگاه قضایی باید اولین تصمیم محمد مرسی می‌بود، چرا که دستگاه قضایی پایه و اساس نظام است و باید مرسی یک دادگاه انقلابی ویژه تشکیل می‌داد تا نظام مبارک را محاکمه کند و نباید این اقدام آخرین تصمیم وی می‌بود.

وی عنوان داشت: دومین تصمیمی که مرسی باید اتخاذ می‌کرد، این بود که باید با مردم با شفافیت تعامل می‌کرد و تمام‌ نهادها را از اعضای نظام مبارک خالی می‌کرد، نه آن که اعضای مورد اطمینان اخوان المسلمین و یا دوست‌دارانش را جایگزین آن‌ها می‌کرد.

رئیس سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عنوان داشت: متاسفانه رخداد‌های اخیر مصر را می‌توان این گونه به صورت خلاصه بیان کرد که نظام مبارک در ارتش، وزارت کشور، دستگاه قضایی، مطبوعات و اقتصاد ریشه دوانده است.

وی اظهار کرد: آمریکا، اسرائیل و برخی از کشورهای عربی پیش بینی کردند که مرسی و اخوان المسلمین در انتخابات ریاست جمهوری موفق می‌شوند، بنابراین توافق یافتند که به آن‌ها اجازه دهند که حکم را در دست بگیرند. اما با ایجاد بحران‌های دروغین برای سرنگونی مرسی برنامه‌ریزی کردند و توطئه‌هایی علیه وی چیدند و باید گفت که رخدادهای ۳۰ ژوئن از پیش برنامه‌ ریزی شده بود.

البرادعی تصریح کرد: از نشست‌های محرمانه در شهر نصر و اموالی که برای تخریب نظام مرسی اختصاص داده می‌شد، آگاه بودم. برخی از مردم به دلیل بحران‌های ساختگی که در دوره مرسی رخ داد، در روز ۳۰ ژوئن به خیابان‌ها آمدند. باید این مسئله را بگویم که اخوان المسلمین با اتخاذ تصمیم‌های درست می‌توانست این طرح را ناکام بگذارد که این کار را نکرد.

وی گفت: براساس طرح نظام ریشه‌ دار، پس از اینکه آن‌ها از اخوان المسلمین خلاص شدند و به دروغ اتهام‌هایی را به مرسی نسبت دادند، قاتلان انقلاب‌های ژانویه را نیز مبرا می‌کنند و سپس احزاب نور، سازندگی و توسعه و تمام احزاب دینی منحل خواهد شد.

بعد از کشتارهای میدان‌های رابعة العدویة و النهضة که بر اثر آن ۳۰۰۰ تن کشته شدند، البرادعی از منصبش به عنوان معاون رئیس جمهوری در امور روابط خارجه استعفا داد و نظام مصر وی را به خیانت بزرگ متهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذار

نظرات  

 
0 #1 دیگه دیرهمجید 1392-06-17 14:23
نوشدارو پس از مرگ سهراب چه فایده دارد
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام البرادعی: نظام مبارک برگشته است، مرسی بر حق بود