دفاعی متمدنانه از سیدنا عمر(رض) - کمپین تحریم شرکت ایرانسل

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

تحریم-ایرانسلبسم الله الرحمن الرحیم , الحمدلله رب العالمین
ما زِلْنا اَعِزَّةً مُنْذُ اَسْلَمَ عُمَرُ (از وقتی که عمر مسلمان شد همیشه با قدرت و عزت بوده ایم )

در پی اهانت مؤسسه ی کلید طلایی بر روی بستر شبکه ی ایرانسل در مسابقه ای با عنوان "اسوه ی عدالت" و هم طراز کردن بزرگان اهل سنت با فریب خوردگان شیطان هم چون عمر(رض) و شریح قاضی که ایشان هم از تابعین رسول الله و از قاضیان زمان حضرت علی(رض) بوده اند همه ی اهل سنت ایران در دفاع از صحابه و بزرگان دین خود کمپینی جهت تحریم شرکت mtn-irancell  تشکیل داده و در اقدامی مدنی خرید سیم کارتهای این شرکت و استفاده از سیم کارتهای فعلی خود را تا زمان عذرخواهی رسمی شرکت نام برده تحریم کرده و از همه ی ملت متمدن و با فرهنگ ایران زمین برای شرکت در این کمپین تحریم دعوت می کنیم. امید است که مسئولین قضایی ایران هم پیگیری های لازم را در جهت محکوم کردن مؤسسه نام برده و شرکت واسط انجام داده تا بار دیگر وحدت بین شیعه و سنی در کشورمان زیر سؤال نرود
متن سؤال مؤسسه ی کلید طلایی در اپراتور ایرانسل :
فریب خورده شیطان که از قاضیان دوران امام علی (ع) بود!
الف- شریح قاضی
ب- عمربن خطاب

 

متن کمپین اعتراضی بدین شرح است :

 “برای یکبار هم که شده یکصدا و متحد و با روشهای مسالمت آمیز و مدنی به فرهنگ زشت و ناپسند فحاشی و اهانت یاوه گویان اعتراض کنیم.”

اهانت شرکت ایرانسل به حضرت عمر فقط اهانت به یک شخصیت مورد احترام اهل سنت نیست. اهانت به شعور و فرهنگ و تمدن ایرانی است که از این اخلاق زشت به دور بوده و قرنها ادیان و مذاهب مختلف ایرانی با صلح و دوستی در کنار یکدیگر می زیسته اند. اجازه ندهیم بیشتر از این ما را ملعبه بازیهای پست سیاسی و مذهبی خود کنند. و از نردبان اعتقادات مردم بالا روند و به ثروتهای میلیاردی برسند و به حماقت ملتمان بخندند.”

کمپین با بیان اینکه “تحریم شرکت ایرانسل می تواند یک روش خوب برای اعتراض به این شرکت و در واقع اعتراض به این رویه ناپسند باشد.” خواستار آن شده است که این اعتراض باید با عذرخواهی رسمی شرکت ایرانسل از طریق همه رسانه ها و از جمله رادیو و تلویزیون ادامه پیدا کند.

این کمپین همچنین از مسئولین نظام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران خواسته است تا این عمل ناپسند ایرانسل را محکوم کرده و از تکرار این اهانتها در کشور جلوگیری کنند.

کمپین از نمایندگان اهل سنت مجلس درخواست کرده است که در نطقهای پیش از دستور و تذکرات خود به این مسئله اشاره کرده و اقدام زشت ایرانسل را که باعث جریحه دار شدن احساسات میلونها اهل سنت در کشور شده است محکوم کنند.

این کمپین اعتراضی از ائمه جمعه اهل سنت در سراسر کشور نیز خواسته تا در اعتراض به اهانت بیشرمانه شرکت ایرانسل به حضرت عمر در نماز جمعه این هفته این عمل را محکوم کرده و مردم را به تحریم ایرانسل فرابخوانند.

این اقدام نمادین می تواند اعتراضی به همه اهانتهایی باشد که بر اهل سنت در رسانه های رسمی و دولتی و حتی مراکز اقتصادی روا داشته می شود.

همانگونه که علمای اهل سنت تخریب مقبره حجر بن عدی در سوریه را محکوم کردند از اندیشمندان شیعه نیز انتظار داریم اهانت ایرانسل به خلیفه دوم مسلمانان را محکوم کرده و با هم میهنان سنی مذهب خود اعلام همبستگی کنند. تا بیش از این شاهد بی احترامی به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام یکدیگر نباشیم.

در بیانه کمپین تحریم شرکت ایرانسل و اعتراض مدنی به اقدام توهین آمیز این شرکت و پیگیری این موشوع از کانالهای قانونی مانند وزارت ارتباطات، نمایندگان مجلس و قوه قضائیه و … تمرین خوبی برای شیوه های مدنی و قانونمند در پیگیری مسایل و حق و حقوق افراد جامعه عنوان شده است.

این کمپین گفته است: “قطعاً اگر این حرکت به صورت سراسری و هماهنگ و تا حصول نتیجه ادامه یابد این شرکت وادار به عذرخواهی از هموطنان اهل سنت خواهد شد و از این پس هزینه اهانت کردن به اعتقادات سایر هم میهنان برای دیگران نیز بسیار سنگین خواهد بود.”

کمپین دلیل اصلی تکرار اهانتها به شخصیتهای اهل سنت، را بی تفاوت بودن در مقابل این مسأله و عدم پیگیری آن عنوان کرده و با دعوت به پرهیز از روشهای خشونت آمیز گفته است: “ایرانسل یک شرکت اقتصادی است و تحریم آن می تواند پیام تاوان سنگین اشتباهش را به بهترین نحو به مدیران این شرکت برساند.”

 

کمپین تشکیل شده در وبساین سنت آنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذار

نظرات  

 
+4 #1 RE: دفاعی متمدنانه از سیدنا عمر(رض) - کمپین تحریم شرکت ایرانسلناهید 1392-05-14 08:14
با سلام و عرض خسته نباشید ، دستتون درد نکنه از اطلاع رسانیتون ، راست میگید این روزها ذهنهای ما رو اونقدر از چیزهای الکی و به درد نخور پر کردند که با وجود این همه اهانت هایی که به اهل سنت میشه کاملا بی تفاوت هستیم. ولی میتونید بگید این سوال کجا پخش شده ، و خیلی برام جالبه چرا این مساله رو فقط الان اینجا میبینم و میشنوم.و هیچ جای دیگه این موضوع بیان نشده.
بازگو کردن
 
 
+3 #2 RE: دفاعی متمدنانه از سیدنا عمر(رض) - کمپین تحریم شرکت ایرانسلهمایون 1395-08-22 04:35
سلام خدمت همه برادران اهل سنت
من مسلمانم
شیعه هستم ولی توهین به مقدسات دیگر مذاهب را نمی پسندم. من پشت سر برادران سنی نماز می خوانم. به نظرمن شرکت ایرانسل باید عذر خواهی رسمی کند.
به امید روزی که همه مسلمانان به عقاید و مقدسات دیگر مذاهب احترام بگذارند
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام دفاعی متمدنانه از سیدنا عمر(رض) - کمپین تحریم شرکت ایرانسل