طراز اول مسلمانان مالزی از نظر جمعیت و تعهد به اعمال عبادی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

مالزیبراساس تحقیقات اخیر موسسه بین المللی مطالعات پیشرفته اسلامی ، بیشترین شمار مسلمانان از نظر جمعیت و تعهد به اعمال عبادی در مالزی است...

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از خبرگزاری فرانسه، موسسه بین المللی مطالعات پیشرفته اسلامی در کوالالامپور با انتشار مقاله ای در مجله « اسلام و احیای تمدن» خبر داد : کشور مالزی بیش ترین شمار مسلمانان متعهد جهان را بعد از اندونزی در خود جای داده است.برای انجام این تحقیق 51 کشور اسلامی با بالاترین شمار جمعیت مسلمانان انتخاب شدند و پایه تحقیق بر اساس دو موضوع اصلی به کار گیری عقاید اسلامی در زندگی اجتماعی و میزان توجه به محرمات در میان مسلمانان بوده است.
در این باره تعهد به ادای نماز اول وقت، شرکت در نماز جمعه و روزه داری در ماه رمضان از نکات مورد نظر محققان این تحقیق بود.
موسسه بین المللی مطالعات پیشرفته اسلامی در کوالالامپور همزمان با این تحقیق 38 هزار مصاحبه از میان مسلمانان کل جهان انجام داده است که مجموع آن را روز 30 آوریل در موسسه تحقیقاتی «پیو » منتشر کرد.در این باره جمعیت مسلمانان تحت نظر عواملی چون سطح سواد ، جایگاه زنان مسلمان، تعالیم آموزشی کودکان، درآمد خانواده و تلاش برای حذف فساد مالی و اخلاقی مورد مطالعه قرار گرفتند.باید خاطر نشان کرد که تعهد به اعمال عبادی و مذهبی ارتباطی به سطح سواد، سلامتی و ثروت ندارد، و مطالعه اسلام در کشورهای آفریقایی گواه این استدلال است.

این مطلب را به اشتراک بگذار

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام طراز اول مسلمانان مالزی از نظر جمعیت و تعهد به اعمال عبادی