شهادت شیخ احمد الجعبری از فرماندهان قسام

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شیخ احمد الجعبریروز چهارشنبه شیخ احمد سعید الجعبری  یکی از فرماندهان اصلی گردان های عزالدین قسام ، جناح نظامی حرکت مقاومت اسلامی حماس در غزه توسط صهیونیست ها ترور شد. در این حمله صهیونیست ها ماشینی را که احمد الجعبری در آن بود توسط  هواپیماهای بدون سرنشین فوق پیشرفته با موشک هدف قرار دادند.


شیخ احمد الجعبری در لیست ترور اسرائیلی ها نفر دوم بود ( نفر اول  فرمانده اول گردان های عزالدین قسام شیخ احمد الضیف است که در سال 2003 تلاش صهیونیست ها برای ترور او با شکست مواجه شد) .شیخ  عملیات های زیادی را بر ضد هدف های صهیونیستی انجام داده بود.
او فعایلت های ضد صهیونیستی خود را با حرکت فتح آغاز کرد ، 13 سال در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر بود ، در زندان از  اندیشه های فتح دوری گرفت و با اندیشه های اسلامی حماس آشنا شد و در سال 1987 به آنها پیوست.  تاثیری که از فرماندهان حماس و گردان های قسام  همانند  الشهيد عبد العزيز الرنتيسي، والمهندس الشهيد إسماعيل أبو شنب، والدكتور الشهيد نزار الريان، والدكتور الشهيد إبراهيم المقادمة، گرفت سبب شد به حماس بپیوندد. او رابطه فوق العاده نزدیکی با موسس  و فرمانده  اصلی گردان های قسام شیخ شهید صلاح شحاده ( ایشان در سال 2002 ترور شدند) داشت و به همین دلیل در گردان های قسام رشد کردند
در سال 1998 و زمانی که هنوز غزه در دست های نیروهای فتح بود توسط نیروهای فتح بازداشت شد
در سال 2004 تلاش صهیونیست ها برای ترور او به شکست مواجه شد. در این حمله فرزندش محمد ، برادرش و سه تن دیگر از نزدیکانش کشته شدند.
او کمتر در رسانه ها حضور می یافت . آخرین بار زمانی که سرباز صهیونیستی گیلعاد شالیط را در مقابل آزاد کردن صدها اسیر فلسطینی تحویل می داد در رسانه ها دیده شد.
خداحافظ فرمانده.

این مطلب را به اشتراک بگذار

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام شهادت شیخ احمد الجعبری از فرماندهان قسام