راه وفاداری به پیامبر(ص) ارائه رسالت او به جهانیان است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دکتر یوسف القرضاویعلامه یوسف قرضاوی با تأکید بر اینکه وفاداری نسبت به رسول خدا با ارائه‌ی سیره و رسالت آن حضرت به جهانیان امکانپذیر است نه با حمله به سفارتخانه‌ها، در ارتباط با حوادث پیش آمده و بی‌حرمتی برخی از جاهلان به ساحت نبوی مردم را به خشم همراه با حکمت و تعادل فرا خواند.

استاد قرضاوی و رئیس اتحاد جهانی علمای مسلمین در خطبه‌ی نماز جمعه‌ی مسجد عمربن خطاب در دوحه با پرداختن به برخی از جوانب سیره‌ی مطهر آن حضرت اظهار داشت چگونه می‌توان اقدامات انجام شده را توجیه کرد در حالی که رسالت محمد مصطفی (صلی الله علیه وسلم) رسالتی پر از خیر، رحمت و برکت برای جهانیان و مایه‌ی عدالت و کرامت برای بشریت بوده است.
وی توصیه کرد که باید با حرمت‌شکنان ساحت نبوی با شیوه‌ای که شایسته‌ی آیین اسلام و آموزه‌های قرآن کریم و لایق اخلاق و تمدن اسلامی است برخورد کرد و نباید به خشونت متوسل شد. وی تأکید کرد کسانی که‌ خشونت به خرج می‌دهند به خطا می‌روند و ما باید برخوردی بهتر و بزرگوانه‌تر داشته باشیم؛ «به شما می‌گویم که در حق پیامبرمان محمد (صلی الله علیه وسلم) خطا کردید و قدر و منزلتش را مراعات نکردید.» وی خاطر نشان کرد که ابراز وفاداری نسبت به آن حضرت اینگونه نیست که با سنگ به سفارتخانه‌ها حمله کنیم یا آن را به آتش بکشیم و سفیر یک کشور و همراهانش را به قتل برسانیم.
شیخ قرضاوی همچنین یادآور شد: آمریکا به عنوان یک کشور پشت سر این قضیه قرار ندارد، به آمریکا می‌گوییم که باید موضع قویتری اتخاذ کند و تلاش کند که در مقابل این تندروی‌ها بایستد این‌کار را نمی‌توان یک خلاقیت نامید یا در چارچوب آزادی بیان توجیه کرد بلکه فحش و بهتان است.
وی به مسلمانان یادآور شد که باید سیره‌ی مطهر آن حضرت و رسالت بزرگ او و آموزه‌های والای اسلامی را به امت‌ها آموزش دهند و در این راستا از تمام ابزارهای روز استفاده کنند. ضروری است که مسلمانان هم فیلم‌هایی بسازند و در آن رسالت محمدی را به تصویر بکشند و از غفلت و کوتاهی امت بزرگ اسلام در این امر به گونه‌ای که شایان آن حضرت باشد انتقاد کرد. وی فاش ساخت که هم اکنون در قطر و با شرکت آن کشور مشغول تهیه‌ی فیلمی از زندگانی رسول اکرم است و خاطر نشان کرد که باید سیره و رسالت آن حضرت را در کنار هم به جهانیان ارائه کنیم و تنها سیره کافی نیست؛ ما باید این مهم را رعایت کنیم و وفاداری خود را به دین اسلام نشان دهیم. شیخ قرضاوی پس از ادای نماز جمعه و تظاهراتی که شخصاً در آن حضور داشت از هموطنان مسلمان و شهروندان قطری خواست در تظاهرات نصرت رسول خدا شرکت کنند و خشم و غضب مسلمانان را در تکرار بی‌حرمتی نسبت به ساحت نبی مکرم اسلام نشان دهند.
منبع:  اصلاح وب

این مطلب را به اشتراک بگذار

اضافه کردن نظر

در متن نظرات خود از هرگونه توهین به دیگران خودداری کرده و صرفا نظر خود را مرقوم بفرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه اخبار دنیای اسلام راه وفاداری به پیامبر(ص) ارائه رسالت او به جهانیان است