چوپانی پیامبر اکرم صلي الله عليه و سلم

امتیاز کاربران

  محمد رسول اللهعلی محمّد صلّابي / مترجم هیئت علمی انتشارات حرمین

ابوطالب، فردی تنگدست و فقیر بود. پیامبر اکرم  صلي الله عليه و سلم  برای اینکه کمکی به عمویش کرده باشد، به چرانیدن گوسفندانش پرداخت. او در مورد خود ودیگر پیامبران فرموده است که گوسفند چرانیده‌اند.

مطالعه بیشتر...

داوود پیامبر

امتیاز کاربران

داوود پیامبرآزمایش داود
داود علیه السلام همچون جنگاوری شجاع و شیرمرد پرورش یافت‌ که به انجام دشوارترین و خطرناک‌ترین امور مبادرت می‌ورزید و مشکلات را با سرپنجه‌ی تدبیر خود حل می‌کرد؛ او هنوز نوجوان بود که شرایط‌، او را به نبرد با نیرومندترین ستمگر کشانید و او به ‌کمک پروردگار خود توانست بر آن قهرمان ستمگر پیروز شود و به درجه‌ای از دلاوری و قهرمانی رسید که در صفحات تاریخ زندگی روشن و پاکش‌، نام او را جاودانه ساخت‌.

مطالعه بیشتر...

یعقوب علیه السلام

امتیاز کاربران

 

یعقوب علیه السلامl{ فَلَمَّا اعْتَزَلَهُمْ وَمَا یعْبُدُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَهَبْنَا لَهُ إِسْحَاقَ وَیعْقُوبَ وَکلا جَعَلْنَا نَبِیا (٤٩)وَوَهَبْنَا لَهُمْ مِنْ رَحْمَتِنَا وَجَعَلْنَا لَهُمْ لِسَانَ صِدْقٍ عَلِیا (٥٠)}(مریم/50-49). ما بدو اسحاق و يعقوب بخشيديم و هر يك از آنان را پيغمبر بزرگي كرديم* و رحمت خويش را شامل ايشان كرديم و آنان را نيكو نام و بلند آوازه كرديم.

مطالعه بیشتر...

یوسف الصدیق علیه السلام

امتیاز کاربران

یوسف الصدیق{ وَلَمَّا بَلَغَ أَشُدَّهُ آتَینَاهُ حُکمًا وَعِلْمًا وَکذَلِک نَجْزِی الْمُحْسِنِینَ (٢٢)}[1] (یوسف: 22).
نسب یوسف:
یوسف پسر یعقوب پسر اسحاق پسر ابراهیم است. خداوند او را در ردیف مجموعه‌ی پیغمبران بزرگوار (که اسامی‌شان در قرآن آمده) ذکر کرده است و او را مدح و ستایش نموده است. {کذَلِک لِنَصْرِفَ عَنْهُ السُّوءَ وَالْفَحْشَاءَ إِنَّهُ مِنْ عِبَادِنَا الْمُخْلَصِینَ (٢٤)} [2] (یوسف: 24).

مطالعه بیشتر...

صالح عليه السلام

امتیاز کاربران

صالح علیه السلام قوم  عاد  به  خاطر گناهانشان  هلاک  شدند  و  خداوند  سرزمین  و  دیار  آنان  را  به  قوم  ثمود  واگذار کرد  و  قوم  ثمود  جای  قوم  عاد  را  در  آن‌ گرفتند  و  بیش  از  پیش  به  عمران  و  آبادانی  آن  سرزمین  همّت ‌گماشتند،  چشمه‌ها  جاری  ساختند،  باغ‌ها  و  بوستان‌ها  ایجاد کردند  و کوه‌ها  را  تر‌اشیده‌،  در  میان  آنها  خانه  ساختند  و  از  نابسامانی‌های  روزکار  و حوادث  بد  آن  در  امان  بودند  و  در  ناز  و  نعمت  و  رفاه  و آسایش  به‌ سر  می‌بردند، 

مطالعه بیشتر...

نوح عليه السلام

امتیاز کاربران

نوح پیامبرقوم نوح مدت زمانی طولانی به پرستش بت‌ها مشغول بودند وبت‌ها را به عنوان خدایانی گرفته بودند که از آن‌ها امید جلب خیر و دفع شر از خود را داشتند و در زندگی هر چیزی را به بت‌ها ارجاع می‌دادند و برحسب جهالت خويش و پیروی‌شان از هوای نفس‌، آن‌ها را با نام‌های ‌گوناکون می‌خواندند؛ گاهی آن‌ها را ود، سـواع‌، یغوث و گاهی نیز یعوق و نسر می‌نامیدند[1].

مطالعه بیشتر...

جلوه‌هايي از مكارم اخلاق در سيره نبوي

امتیاز کاربران

 

مکارم اخلاق در سیره نبوینویسنده : هادي گمشادزهي‌فر

آفتاب پر فروغي از حرا تا سر كشيد/ پرتوافشان گشت و خود بر ساحل احمر كشيد

در اين مقال سخن از سيرت و مكارم اخلاقي سيد ولد آدم و اشرف انسانها محمد مصطفي صلي الله عليه و سلم است.

مطالعه بیشتر...

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات
شما اینجا هستید: خانه مقالات مشاهیر پیامبران