مسجد مشتاق توست

امتیاز کاربران

 

{(((بُيُوتٍ أَذِنَ اللَّهُ أَنْ تُرْفَعَ وَيُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ يُسَبِّحُ لَهُ فِيهَا بِالْغُدُوِّ وَالْآَصَالِ (36) رِجَالٌ لَا تُلْهِيهِمْ تِجَارَةٌ وَلَا بَيْعٌ عَنْ ذِكْرِ اللَّهِ وَإِقَامِ الصَّلَاةِ وَإِيتَاءِ الزَّكَاةِ يَخَافُونَ يَوْمًا تَتَقَلَّبُ فِيهِ الْقُلُوبُ وَالْأَبْصَارُ (37) لِيَجْزِيَهُمُ اللَّهُ أَحْسَنَ مَا عَمِلُوا وَيَزِيدَهُمْ مِنْ فَضْلِهِ وَاللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشَاءُ بِغَيْرِ حِسَابٍ ((((} [النور: 36 - 38]

مسجد

مطالعه بیشتر...

مَا سَلَكَكُمْ فِي سَقَرَ

امتیاز کاربران

why you droped in the hell

دوستش در بين سخنانش به او گفت:
نگاه تند و تيزي داري. آيا ديدن اين دو مرد که دوش به دوش هم مي‌روند و چنان هم آوا شده‌اند که گويي يکي از آن‌ها دوست دارد هر آنچه در دلش است براي ديگري بيرون بريزد و آن يکي هم آرزو مي‌کند روحش در دستانش بود تا نثار رفيقش نمايد مايه‌ي شگفتي نيست؟
-    مگر اين دو نفر کيستند؟

مطالعه بیشتر...

اهمیت نماز جماعت

امتیاز کاربران

نمازجماعتنماز را در مساجد به جماعت‌گزاردن، بنابر نصوصی از کتاب الهی و سنت نبوی و گفتار صحابه- که خداوند از آنان خشنود باد- یکی از شعایر آشکار اسلامی است که مواردی از این نصوص را از نظر می‌گذرانیم.

الف: خداوند متعال می‌فرماید:

مطالعه بیشتر...

فلسفه نمازجماعت

امتیاز کاربران

نماز جماعت

استاد محمد كل
شكى نيست كه نماز يك عبادت ريشه دار وعميق مى باشد كه در همه اديان بوده وشايد كمتر دينى در اين دنيا موجود باشد كه نماز در آن موجود نباشد. اما اسلام در كتاب آسمانى خويش ( قران كريم) وگفتار و كردار حضرت محمد(ص) ( سنت مباركه) به نماز كه يك اصل با ارزش وعبادت مهم مى باشد تاكيد فراوان نموده واز ترك آن مسلمين را به سختى بر حذر داشته است.

مطالعه بیشتر...

روش شش گانه برای حضور قلب در نماز

امتیاز کاربران

 

حضور قلب در نمازیکی از مسایل مهم که در نماز برای نمازگزار مطرح می گردد و بر بیشتر آنها تسلط پیدا می کند غفلت و عدم حضور قلب در نماز است.

مطالعه بیشتر...

نماز صبح، محك محبت به الله

امتیاز کاربران

نماز صبحترجمه : ابوعمر انصاری

جوان احساس خوشبختي زيادي مي كرد. زيرا آن شركت معروف با استخدامش موافقت كرده بود... از خوشحالي مي خواست پرواز كند... او تنها كسي بود كه از ميان شركت كنندگان به اين شغل رسيده بود... قرار دادهاي لازم براي شروع كار و قوانين و مقررات و وظايف كارمند امضاء، و كار شروع شد...

مطالعه بیشتر...

اسباب خشوع در نماز

امتیاز کاربران

محمد صالح المنجد
بر عواملی که موجب جلب خشوع و یا تقویت آن می شود حریص باشیم .
1 ـ
آماده شدن برای نماز : و این امر با تکرار اذان همراه موذن و خواندن دعای ثابت شده بعد از اذان و دعا در بین اذان و اقامه ، خوب وضوء گرفتن و خواندن اذکار قبل و بعد از وضوء ، اهمیت دادن به مسواک ، پوشیدن لباس تمیز و زیبا ، زود و آرام رفتن به مسجد و منتظر اقامه نماز شدن ، منظم و راست بودن صف نماز همه اینها مقدمه ای برای نماز باخشوع می باشد .

مطالعه بیشتر...

فلسفه اذان

امتیاز کاربران

اذان

استاد ناصر سبحانی

"در این هنگام آواز جان فزایی به گوشم رسید.به افق نگاه کردم.روشنایی شفق مژده پایان شب سرنوشت را به من داد.آن آوازشیرین چون زمزمه مرغ سحر،دل هر صاحبدل را به خود مشغول می داشت.گویی که او در این مدت با من بوده واکنون با آگاهی به حال من می خواهدمرا به قافله سالارراه حقیقت بسپارد..."

مطالعه بیشتر...

آخرین نظرات

آخرین پیامک ها

شبی با قرآن(1393/08/22) 1393-08-22 - سلام خدا بر شما * و در زمین کوههای...
شبی با قرآن(1393/08/15) 1393-08-15 - سلام اسلام دین صلح است *اي كساني ...
شبی با قرآن(1393/08/08) 1393-08-08 - سلام *اميد است پروردگارتان ( بعد ...

ورود نویسندگان

شبی با قرآن

  • در بخش شبی با قرآن تذکره پیامک های ارسالی هر هفته به همراه تفسیر آیات هفته ، همزمان با ارسال پیامک ها قرار داده خواهد شد تا بدین سان امکان دسترسی به پیامک ها از طیق اینترنت نیز فراهم شود.
  • پیامک های هفتگی

بخش اخبار

  • در بخش اخبار تذکره تلاش خواهد شد تا جدیدترین اخبار و رویدادهای جهان اسلام به سمع و نظر خوانندگان گرامی برسد.
  • ورود به بخش اخبار

بخش دانلود

  • در بخش دانلود تذکره تلاش خواهد شد تا امکان دانلود و مشاهده ی آنلاین انواع فایل های صوتی و تصویری و کتاب و نرم افزار اسلامی فراهم شود تا بدین گونه قدمی در راستای نشر فرهنگ اسلامیمان برداشته باشیم
  • ورود به بخش دانلود

مقالات تذکره

  • در بخش مقالات تذکره تلاش خواهد شد افزون بر تولید مقاله یکی از قوی ترین آرشیوهای مقاله برای سایت های اسلامی ایجاد شود تا امکان دسترسی به حجم وسیعی از مقالات در کمترین زمان ممکن فراهم شود.
  • ورود به بخش مقالات